Další podchod v Ostravě-Jihu zdobí velkoplošná malba

25/1 2024

Po podchodech u opravených zastávek Dřevoprodej a Tylova a podchodu pod ulicí Horymírova v obvodu Ostrava-Jih zdobí velkoplošná malba také průchod spojující nejlidnatější městskou část města s obvodem Hrabová, konkrétně ulice Aviatiků a Šídloveckou.

Další podchod v Ostravě-Jihu zdobí velkoplošná malba

S výzdobou se začalo na konci listopadu loňského roku. Dokončena byla ještě před vánočními svátky, 13. prosince 2023,“ uvedl k místostarosta Ostravy-Jihu Otakar Šimík.

Snažíme se těmito kresbami předejít případným vandalským pokusům ze strany různých sprejerů. Opět se jedná o práci Marka Brinzíka, který se v minulosti již několikrát podílel na výmalbách zdí u dětských pískovišť a sportovišť na Jihu,” řekl dále Otakar Šimík k výmalbě podchodu pod ostravskou frekventovanou tepnou Místecká, nedaleko haldy a zastávky autobusů Benzina.

Již dříve realizovaná street artová výzdoba v ulicích obvodu je k vidění například na Dubině a v Bělském Lese, a to na ulicích N. Frýda, J. Škody, Dr. Šavrdy, dále pak v Zábřehu na ulicích Tylova, Karpatská, Rezkova a Jugoslávská.

Malba v podchod pod Místeckou, zastávka Benzina. Foto: Jiří Urban