Další Rákosníčkovo hřiště v obvodu nejspíš nebude

6/3 2013

Až na čtvrtém místě se v anketě společnosti Lidl týkající se výstavby Rákosníčkových hřišť umístil městský obvod Ostrava-Jih, konkrétně prodejna tohoto řetězce na Jugoslávské ulici v Zábřehu. V kategorii nad 100 tisíc obyvatel si vedly o něco lépe tři pražské lokality.

Další Rákosníčkovo hřiště v obvodu nejspíš nebude

Cílem ankety bylo, aby občané sami rozhodli, kde má společnost Lidl postavit nová hřiště pro děti. V každé ze čtyř kategorií bylo třeba umístit se na jedné z prvních třech příček. Přestože zábřežská lokalita na Jugoslávské ulici byla ještě v závěru hlasování ve své kategorii první, nakonec, zřejmě i vinou odečtu neplatných hlasů, neuspěla.

„Velice nás to mrzí,“ komentoval konečný výsledek starosta Karel Sibinský a dodal: „Občané poukazují na nedostatek dětských hřišť a teď jsme přišli o možnost získat jedno zcela zdarma. Přitom stačilo jen odeslat e-mail nebo telefonickou SMS. Nevím, proč se veřejnost do soutěže tak málo zapojila, v každém případě je to škoda.“ Každý občan měl přitom možnost hlasovat dvakrát, jednou prostřednictvím internetu a jednou pomocí textové zprávy z mobilního telefonu. Ve stodesetitisícovém obvodu je počet platných hlasů 1614 tristní číslo. Města s výrazně menším počtem obyvatel, nasbírala daleko více hlasů, např. dvaadvacetitisícové Strakonice jich dostaly téměř pět tisíc.

„Přesto nic nevzdáváme a pokusíme se udělat vše pro to, aby hřiště v této lokalitě bylo postaveno,“ dodal Sibinský. Společnost Lidl v loňském roce v celé republice vybudovala jedenáct hřišť, jedno z nich bylo otevřeno v srpnu na sídlišti Dubina v ulici Františka Formana. Letos jich plánuje postavit dalších devatenáct, výhledově jich má být celkem padesát.