Děti v MŠ Mjr. Nováka v Hrabůvce mají novou zahradu

16/10 2012

Předškoláci z MŠ Mjr. Nováka v Ostravě-Hrabůvce mohou využívat zbrusu novou zahradu se spoustou herních prvků. Dnešní slavnostní otevření se uskutečnilo za účasti zástupců obvodu a ostravské huti ArcelorMittal, která na novou zahradu přispěla částkou 400 tisíc korun. Zbývajících 300 tisíc korun zaplatil městský obvod Ostrava-Jih z vlastních zdrojů.

Děti v MŠ Mjr. Nováka v Hrabůvce mají novou zahradu

Ze zahrady se nejprve odstranilo stávající hřiště, které nevyhovovalo evropským normám a současným hygienickým požadavkům. Poté byla zahájena stavba nových herních prvků a mobiliáře pro děti. Zahrada je nyní vybavena novými herními sestavami ve tvaru lodi, vláčku, kolotoče, domečku a věže; houpadly ve tvaru medvěda, koně, ryby a auta. Nechybějí lavičky, tabule pro venkovní výuku, basketbalový koš, balanční lávka a odpadkové koše. „Děti jsou z nové zahrady nadšené,“ řekla Miroslava Havrincová, zástupkyně ředitele pro předškolní vzdělávání.

Zahrada bude sloužit v dopoledních hodinách mateřské škole, odpoledne pak široké veřejnosti. Otevřena bude celoročně v závislosti na klimatických podmínkách, denní provoz bude ukončen v pracovní dny v 17 hodin.

Mateřská škola Mjr. Nováka je odloučeným pracovištěm ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové v Ostravě-Hrabůvce. Zahradu využije jak 120 dětí z mateřské školy, tak děti bydlící na nedalekém sídlišti, kde doposud chybělo bezpečné místo pro jejich hry. Zahrada je i příjemným místem pro odpočinek rodičů a prarodičů dětí.