Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Do patra obchodního centra v Hrabůvce se poprvé dostanete i výtahem

Poslední změna: Úterý 12.03.2019 11:57

Díky výstavbě výtahu se konečně dostanou do patra obchodního centra na ul. Horní 55 v Hrabůvce také lidé na vozíčcích či maminky s kočárky nebo  senioři. V rámci revitalizace části patřící městskému obvodu Ostrava-Jih  nechala radnice v místě točitého schodiště vybudovat výtah. Lidé si jej pochvalují.

Bezbariérový přístup do patra tady dlouhá léta scházel. Výtah umožní přístup všem potřebným, především vozíčkářům a  maminkám s kočárky, kterým dosavadní schodiště mnohdy znemožňovalo využívat služeb v prvním patře obchodního centra,“ uvedla místostarostka Markéta Langrová s tím, že výtah je v provozu denně od 6 do 22 hod a je střežen bezpečnostní kamerou se záznamem.

Za výtah jsem moc ráda, stejně jako ostatní, kteří se do prvního patra kvůli schodišti měli problém dostat. Je tady řada obchodů a služeb, které teď můžu bez problémů navštěvovat častěji,“ uvedla seniorka po vystoupení z výtahu.

Výstavba zahájená koncem července 2018 zahrnovala také celkovou výměnu keramické dlažby venkovního ochozu o výměře 480 m2 a opravu schodiště u výtahu. Nový výtah s atypickým kruhovým půdorysem vyžadoval základ ve velké hloubce. Za všechny provedené práce zaplatila radnice celkem 8 196 000 korun.

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »