Do zdejších škol nastoupilo 845 prvňáčků

3/9 2019

Začal nový školní rok a do lavic zasedlo v Ostravě přes 2500 prvňáčků, z toho 845 v našem městském obvodě. Ve zdejších školách vítali prvňáčky starosta a radní Jihu, na Základní školu Březinova v Zábřehu je přišel pozdravit i primátor města Tomáš Macura.

Do zdejších škol nastoupilo 845 prvňáčků

„Je to jeden z nejvýznamnějších dnů ve vašem životě. Sám si dodnes pamatuji svůj první školní den, i když je to hodně let. Vybrali jste si dobrou školu, což oceníte později. Ať se vám tady líbí a přeji všem pevné nervy, budete je potřebovat,“ s úsměvem řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Všem prvňáčkům v základních školách na Jihu věnoval obvod pohádkovou knížku o příhodách malého zvířátka surikaty v Bělském lese, láhev na pití a batůžek. „Chceme, aby děti měly na tento důležitý krok v životě hezkou vzpomínku. Úspěšný start do nového školního roku bych chtěla popřát ale i všem dalším žákům našich škol. Učitelům pak zvídavé žáky a trpělivost v jejich nelehké práci,“ uvedla místostarostka pro oblast školství Dagmar Hrabovská.

V našem obvodu navštěvuje 18 základních škol na 7500 žáků, do mateřských dochází 3100 dětí. Informace ke školám jsou k dispozici na webu skolynajihu.cz