Dubnové Jižní listy potěší všechny věkové skupiny

5/4 2022

Věříme, že titulní strana je tou nejlepší pozvánkou k návštěvě areálu Rybníků pod Hurou, který se po rekonstrukci otevře 14. dubna. 

Dubnové Jižní listy potěší všechny věkové skupiny

Jižní listy  opět nabízí řadu zpráv, podnětů i inspirací, díky kterým získáte přehled o tom, co se děje, dělo či bude dít, v našem obvodě.

S příchodem jara je tady tradiční nabídka příspěvku na zkrášlení předzahrádek, tentokrát včetně soutěže o tu nejkrásnější. A také pozvánka na akci Velikonoce na Jihu! Věnujeme pozornost i dalším projektům, které se brzy uskuteční, případně se do nich můžete už nyní zapojit, například Slavnosti Jihu, festival Den pro rodinu či anketu Osobnost Jihu.

Zrekapitulovali jsme také aktivity, související s pomocí uprchlíkům z Ukrajiny, kteří našli azyl v našem obvodě. Starosta Martin Bednář a místostarostové Markéta Langrová a Zdeněk Hűbner prezentují svůj úhel pohledu na to, co Jih dělá dobrou adresou a které témata jsou aktuální v bytové oblasti.

V dalším rozhovoru Petr Hutín prozradí, co znamená Alga Oasis a jaká je v této souvislosti spojitost mezi Dubají a naším obvodem.

Rozjíždějí se rovněž investiční akce. Začíná se upravovat prostor před obchodním centrem Kotva, na ulici Jugoslávská vzniká nové sportoviště, opravuje se podchod pod ulicí Místecká.

A jelikož se blíží i zápisy do mateřských škol, přinášíme přehled mateřinek, které najdete v našem městském obvodě.

K protažení mozkových závitů zase poslouží křížovka, sudoku nebo přesmyčka.

A to samozřejmě není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a dubnové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 7. dubna, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronické verze Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2022