DUBNOVÉ JIŽNÍ LISTY PŘINÁŠEJÍ PESTROU TEMATICKOU VŠEHOCHUŤ

6/4 2021

Dubnové vydání Jižních listů opět nabízejí mnoho informací, které mapují dění v našem obvodě.

Mimo jiné jsme nahlédli do světa komunálních služeb, takže zjistíte, co všechno spadá do kompetencí odboru dopravy a sociálních služeb.  

DUBNOVÉ JIŽNÍ LISTY PŘINÁŠEJÍ PESTROU TEMATICKOU VŠEHOCHUŤ

Zároveň jsme zrekapitulovali, jaké kroky podnikla radnice po neštěstí, které se odehrálo 24. února v domě na ulici Provaznická 76. Jedním z nich je vyhlášení veřejné sbírky, která pořád probíhá a jejíž finanční výtěžek pomůže těm, kteří se ocitli v náhlé tíživé sociální a ekonomické situaci. Každopádně přispět stále můžete na účet: 123-1957160267/0100.

Velký prostor jsme věnovali představení mateřských škol, protože se pomalu, ale jistě blíží květnové zápisy do mateřských škol.

Po zimní sezoně jsme zhodnotili práci technických služeb a k tomu jsme přidali informace, co zaměstnance této příspěvkové organizace našeho obvodu čeká v současné době.

Milovníci knih zase jistě ocení, že na Jihu přibude nová pobočka Knihovny města Ostravy. Bude se nacházet v Zábřehu na ulici V Zálomu 1, a to v objektu, který patří do správy našeho obvodu. Věnovali jsme se tedy také tomuto tématu. 

V našem městském obvodě vyrůstal populární herec Vladimír Javorský (Chlapci a chlapi, Černí baroni, Lotrando a Zubejda, Báječná léta pod psa, Václav, Poupata, Božena atd.), proto vás jistě bude zajímat, jak na Ostravu vzpomíná.

Březen přál dlouhověkosti, takže jsme rovněž zavítali ke dvěma oslavencům, a to 105letému Janu Gomolovi a 100leté Marii Vzatkové.

Nechybí ani historické okénko, kde se dočtete, jak na konec 2. světové války vzpomínali občané Zábřehu-Družstva.

A to pořád není vše. S aktuálním číslem Jižních listů se opravdu nudit nebudete.

Pokud bydlíte na Jihu a dubnové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 9. dubna, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronickou verzi dubnového čísla Jižních listů najdete ZDE