Hastrmani z Jihu uspěli v soutěži Hledej pramen vody

30/9 2020

Ekologické klání s názvem Hledej pramen vody už tradičně pořádá společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK). Jeho smyslem je prohloubit chápání významu vody v přírodě a životě. Do soutěže se mohou přihlásit družstva ze 4. a 5. tříd základních škol.

Hastrmani z Jihu uspěli v soutěži Hledej pramen vody

Letos se zaregistrovalo rovných 30 týmů, z toho 16 z nich si udrželo nasazení a neztratilo v průběhu roku sílu aktivně se účastnit a plnit úkoly. Do užšího finále pak postoupilo 12 družstev. Soutěž nezastavily ani veškeré problémy ohledně koronaviru, poznamenaly však její zakončení. Slavnostní ocenění vítězů na ostravském magistrátě muselo být zrušeno a došlo pouze k elektronickému vyhlášení výsledků.

V početné konkurenci zazářily právě školy z našeho městského obvodu. Čtvrťáci ze ZŠ Františka Formana (tým Hastrmani) obsadili první místo, které sdílí s družstvem PRIMA Školy (tým Water Drops). Každý z vítězného týmu obdržel jako součást výhry velký sportovní bag. Celý tým si pak rozdělil částku 12 500 korun.

Vzhledem ke dvěma vítězům nebylo druhé místo uděleno, přičemž následovala třetí pozice. Bronz si odnesla další škola z Jihu. Přesněji řečeno, družstvo 4. A ze ZŠ Ostrava – Stará Bělá (tým Bublibubli). Každému členovi byl odměnou designový „vodní“ polštářek ve tvaru srdce a podíl na celkové finanční sumě 10 000 korun. Bublibubli navíc získali rovněž jedno ze čtyř dovednostních ocenění. Neztratila se ani 4. B ze stejné školy. Její výběr Zlatonky dosáhl na další zvláštní ocenění. Toho se dostalo taktéž Sporťákům, jak se jmenoval tým ze ZŠ a MŠ B. Dvorského.

Držitelé zvláštních dovednostních ocenění se mohou těšit z cyklistických batohů, vodních diářů a deskových her.

Registrace do následujícího soutěžního ročníku 2021 probíhá až do 22. 2. Více na www.hledejpramenvody.cz