Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Hrabůvecké gymnázium zvítězilo v superfinále soutěže

Poslední změna: Středa 13.06.2018 10:00

Absolutním vítězem soutěže JA studentská firma roku se stala JA Firma SMESH z Gymnázia Hrabůvka v Ostravě, která získala první místo v superfinále 31. 5. v Praze. Zajistila si tak postup do evropského finále JA Company Of The Year Competition, které se uskuteční 16. - 19. července 2018 v srbském Bělehradu.

Produktem této studentské firmy je prodej inovovaného vaku, který má za úkol zkvalitnit úroveň cestování. Pořadatelem soutěže je nezisková organizace Junior Achievement, jejíž českou kancelář založil v roce 1992 známý podnikatel Tomáš J. Baťa.

Studentská firma SMESH letos sbírala jeden úspěch za druhým. Kromě vítězství v superfinále získala také první místo na stejnojmenném soutěžním veletrhu, který se uskutečnil v dubnu v pražské Galerii Harfa. Soutěže se zúčastnilo celkem 40 studentských týmů, pět nejlepších potom postoupilo do superfinále. Tým SMESH navíc zvítězil i ve speciální vedlejší soutěžní kategorii „Nejlepší výroční zpráva“.

 „Jsem na naše studenty moc pyšná. Od začátku byli nadšení a motivovaní vyhrát. Jejich produkt - inovovaný vak, který má za úkol zkvalitnit úroveň cestování,  je dobře vymyšlený a má smysl. Skutečnost, že právě naše škola je v této soutěži mnoho let na stupních vítězů si vysvětluji tím, že jsme skvělý tým. Po celou dobu mi pomáhá konzultantka Vendula Margaretis Rechová, která má se soutěží sama velkou zkušenost, a to přímo jako naše první reprezentantka v evropském finále v Berlíně v roce 2007. Ačkoliv se může zdát, že je nespravedlivé, že zvítězí jen naše škola, všichni máme stejné šance,“ prozradila pedagožka Taťana Szlaurová z Gymnázia Hrabůvka v Ostravě.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »