Jih se bude zase uklízet. Přidáte se?

19/3 2019

K celorepublikové výzvě Ukliďme Česko se přidala radnice Jihu i některé organizace. Od roku 1993 probíhá úklid v rámci celosvětové kampaně Clean up the World. Úklid Hrabůvky se chystá 5. dubna a organizuje ho Klub seniorů ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Ostrava-Jih. Sraz dobrovolníků je ve 13 hodin před  radnicí Jihu, zájemci se mohou nahlásit u Šárky Zubkové na e-mailu sarka.zubkova@ovajih.cz nebo telefonním čísle 599 430 138.

Jih se bude zase uklízet. Přidáte se?

„Prosíme dobrovolníky, aby si přinesli pracovní rukavice, a těšíme se na všechny, komu není čistota našeho obvodu lhostejná,“ říká Šárka Zubková.

O den později, 6. dubna, se do úklidu zapojí také členové ZO Českého svazu ochránců přírody Alces.

„Naše organizace již šestým rokem provádí jarní i podzimní úklid potoka Zábřežka. Letos máme zase slíbenou významnou pomoc při úklidu, a to členy Sboru dobrovolných hasičů ze Zábřehu. Sraz účastníků je na zastávce MHD Pískové doly a uklízet se bude okolí Zábřežky. Rádi mezi sebou uvítáme i ty, kterým není lhostejno, jak vypadá příroda, když se ztratí sněhová pokrývka a ukáže se spousta odpadů, tak jak to vidíme každým rokem,“ uvedl předseda ZO ČSOP Alces Jan Mayer.

Do úklidu 17. dubna se pustí také zaměstnanci Kulturního zařízení Ostrava-Jih. Podle sdělení Zuzany Šajtarové se zaměří na vyčištění prostoru kolem Kulturního domu K-TRIO, kina LUNA a před Komorním klubem.