Kam a proč se poděla voda z rybníků Pod Hurou?

24/10 2022

Minulou neděli 16. října tam proběhl v ranních hodinách výlov. „Zlovili jsme celkem 227 kg kaprů, okounů, cejnů a plotic. Odlovení kapři, dvouletá násada, byla převezena ke komorování do rybochovného zařízení v Polance, odkud bude v příštím roce na jaře vysazena do odchovných nádrží a následně v podzimním období odlovena a vysazena do lovných revírů na území Ostravska. Ostatní zlovená obsádka ze zdejších rybníků byla vysazena do revíru Výškovické tůně a Odra na území Jihu,“ vysvětlil Václav Sklenář z rybářského svazu, jehož členové se o rybníky starají.

Kam a proč se poděla voda z rybníků Pod Hurou?
V úterý 18. 10. po poledni pak proběhl ještě jeden speciální výlov, a to když si náhodný kolemjdoucí z visutého mola všiml podezřelého předmětu v bahně, a přivolal městskou policii. „Hlídka skutečně na místě uviděla předmět připomínající krátkou střelnou zbraň. Předmět ležel na povrchu bahna zhruba ve vzdálenosti dvaceti metrů od břehu,“ řekl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů. „Vzhledem k tomu, že z policejní praxe jsou známy případy, kdy se obdobným způsobem pachatelé trestné činnosti mohou zbavovat zbraní, které byly využity ke spáchání trestné činnosti, strážníci přivolali na místo kolegy z Policie České republiky,“ dodal Machů. Policisté pak při ohledání místa nálezu zjistili, že nejde o skutečnou střelnou zbraň, ale o plastovou pistoli na kapsle.
💦Bez vody rybníky nezůstanou, postupně se budou opět plnit, takže návštěvníci areálu si brzy budou moci vychutnat odpočinkový pohled na vodní hladinu.
Fotografie: Václav Sklenář, MP Ostrava