Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Kamery pohlídají "hotelák", Železňák i podchod na Jihu

Poslední změna: Čtvrtek 09.08.2018 09:31

Radnice nejlidnatějšího ostravského městského obvodu pokračuje v úsilí o zvýšení bezpečnosti obyvatel. Radní rozhodli, že na rizikových místech umístí dalších osm bezpečnostních kamer. Za provoz dosavadních třiceti jedna kamer v obvodu hradí radnice téměř tři čtvrtě milionu korun ročně.

Kamery budou střežit prostory kolem nákupního centra v Hrabůvce zvaného Železňák. Monitorovat budou nejen přední část objektu, ale také zadní, kde se nachází parkoviště.

Další budou sledovat okolí Hotelového domu Hlubina a prostory podchodu tramvajové zastávky MHD Hulvácká, který se nachází v blízkosti další ze 14 ubytoven v obvodu.

Městský obvod stále pracuje na zajištění vyšší bezpečnosti na celém území Jihu. Ve spolupráci s Městskou policií Ostrava vyhledáváme rizikové lokality, kde by umístění kamerových systémů pomohlo. Jednou z takových lokalit je také nákupní centrum, Hotelový dům Hlubina a podchod tramvajové zastávky MHD Hulvácká,“ uvedl radní Adam Rykala, který má problematiku bezpečnosti na Jihu na starosti.

Dohledu nad veřejným pořádkem v uvedené lokalitě, který je nepříznivě ovlivňován provozem ubytovny, Hotelového domu Hlubina, se městská policie věnuje soustavně ve zvýšené míře. Veřejný pořádek a pravidla občanského soužití jsou často narušovány osobami ubytovanými, ale i osobami, které je navštěvují. Jako vhodné řešení považujeme vybudování kamerového systému, který svým preventivním účinkem může přispět ke snížení protiprávních jevů a zvýšit efektivitu práce městské policie,“ uvedl ředitel Městské policie Ostrava Zdeněk Harazim. Dodal, že instalace kamer přispěje ke zvýšení pocitu bezpečí obyvatel žijících v dané lokalitě a zvýší se pravděpodobnost odhalení pachatelů trestné činnosti.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »