Karatisté poprvé v historii soutěžili online

10/3 2021

Ve středu 3. března 2021 pořádal SHOTOKAN KARATE KLUB ATTFIS, z.s. první online turnaj pro své členy. Dva týdny příprav závodníků v domácích podmínkách pod vedením trenérů online. Právě ve středu 3.3. se z obýváků a dětských pokojíčků stalo soutěžní tatami. Turnaj začal v 17 hodin přes videokonferenci, ve čtyřech kategoriích nastoupené děti podle výkonnosti připravené se porvat o cenné kovy.

Karatisté poprvé v historii soutěžili online

Soutěž byla rozdělena primárně na skupiny začátečníků do červeného pásu a poté skupin od žlutého pásu výše, u začátečníků byl turnaj rozdělen na dívky a chlapce” uvedl trenér Jakub Škoda. V čem karatisté tedy soutěžili? Hlavně v technických dovednostech, tak aby všechny cvičení se vešly do jejich prostoru doma, “skupiny začátečníků cvičili sestavu kihon-ido vpřed a vzad, pokročilí pak kihon ippon kumite (jeden útok, obrana a protiútok).” dodal trenér.

Na nejvyšší metu - 1.místo/pohár/ po dvou až třech bodovaných kolech dosáhli závodníci: dívky do 9.kyu - Julie Pallová, chlapci do 9.kyu - Teodor Hlaváč, mix sk.I od 8.kyu výše - Kryštof Kandalík, mix sk.II od 8.kyu výše - Agáta Julinová. (pozn. bodování probíhalo ihned po skončení cvičení pěti klubovými rozhodčími). Všichni medailisti tohoto turnaje si vybojovali medaile, diplomy a věcné ceny, které do soutěže věnoval Městský obvod Ostrava-Jih. "Velmi oceňuji, že i v současné velmi složité době se zájmové spolky nevzdávají a hledají cesty, jak svou činnost realizovat," řekla místostarostka Dagmar Hrabovská.


“Jsme opravdu šťastní, že i v této době jsme dokázali dětem vykouzlit úsměv na tváři, radost a motivaci do dalších tréninků. Dlouhodobě jdeme vlastní cestou a i v krizi nezahálíme. Určitě plánujeme další akce pro děti, uvidíme jak se situace bude vyvíjet, zda příště již bude v tělocvičně, nebo stále online. Od poloviny října se netrénuje v tělocvičně, ale distanční formou (vyjma 4 tréninků v prosinci), je třeba i toto brát v potaz.” poznamenal Škoda.

Karatisté trénují bez přerušení činnosti
Pravidelné tréninky online rozdělené podle skupin, individuální konzultace přes Google meet, webináře teorie - to je jen malý výčet klubové činnosti ostravského klubu karate. “Na konci ledna jsme například zaslali členům karate vysvědčení a každý měsíc se vyhodnocují dvě děti, které v daném měsíci předvedly největší snahu o sebezdokonalování. Tito dva od klubu dostávají certifikát v rámečku. Klub má celkem 15 bodů tzv. Naší cesty v době krize.” sdělil předseda klubu Miloš Škoda.

Karatisté plánují další akce a novinky, informace o klubu naleznete na www.attfiskarate.cz.