Kdo bude letošní Osobnost Jihu?

24/5 2023

Máte ve svém okolí někoho výjimečného, kdo si zaslouží ocenění Osobnost Jihu? Znáte člověka, jehož významné a prospěšné počiny mohou inspirovat a motivovat druhé? Pokud je tomu tak, nominujte jej! Máte možnost ještě do 25. května 2023. 

Kdo bude letošní Osobnost Jihu?

Nominace zasílejte na e-mail: osobnost@ovajih.cz do 25. 5. 2023. Uveďte jméno, příjmení a adresu navrhované žijící osoby, jeho/její vazbu na městský obvod Ostrava-Jih (současné nebo dřívější bydliště; působiště v rámci oceňované aktivity apod.), pokud možno kontakt (telefon, e-mail) a v neposlední řadě důvody, proč by měl právě on získat ocenění Osobnost Jihu. Současně je třeba uvést jméno, příjmení a kontakt na osobu, která nominaci zaslala.

Zaslané návrhy bude hodnotit nejen rada městského obvodu Ostrava-Jih, ale v rámci hlasování od 1. do 7. června 2023  také veřejnost obvodu. Vyhlášení se uskuteční ve dnech 17. a 18. června 2023 na Slavnostech Jihu.

V loňském roce se osobností Jihu stal spisovatel a bývalý reprezentant Československa ve skoku dalekém Lubomír Man a druhou osobností, kterou vybrala veřejnost v hlasování, je Šárka Zubková, oceněná za dlouhodobé aktivity v rámci seniorského vyžití na Jihu.