Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Klub českých velocipedistů se po 110 letech opět rozjíždí

Poslední změna: Úterý 12.03.2019 10:10

V polovině března se bude konat první schůze nově založeného spolku s názvem Klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka, zapsaný spolek. Svou činností naváže na činnost někdejšího stejnojmenného spolku, který v Hrabůvce působil v letech 1909–1937. Stane se tak třetím klubem velocipedistů, který působí na území Ostravy. Jeho členem se může stát každý člověk starší 18 let.

Co je posláním spolku?

Cílem spolku je propagace historické cyklistiky, sdružování osob se zájmem o cyklistiku, organizování cyklovýletů za poznáním regionu, shromažďování materiálů k dějinám ostravské cyklistiky, uchovávaní odkazů původních ostravských velocipedistických spolků, propagace města a obvodu na republikových srazech velocipedistů. Vše se bude dít prostřednictvím cyklojízd, dobové módy, přednášek, ukázek bicyklů apod.

Jak se stát členem spolku?

„Musíte vlastnit jízdní kolo, které bylo vyrobeno před rokem 1990, případně postačí zájem o historickou cyklistiku. Pak je třeba vyplnit přihlášku a zaplatit roční členský poplatek ve výši 300 korun, načež vám bude vydán členský průkaz. Poté se již můžete zapojit do běžného chodu spolku, jehož činnost bude probíhat zejména od jara do podzimu prostřednictvím cyklojízd a účasti na kulturních a společenských akcích, které souvisejí s cyklistikou či s minulostí města,“ uvedl za přípravný výbor klubu Petr Lexa Přendík.

První schůze spolku se bude konat v sobotu 16. března 2019 od 17 hodin v restauraci Ostravarna na Hasičské ulici. Činnost spolku můžete zatím sledovat na facebookových stránkách Klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka.

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »