Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Kraj zrušil zákaz rozdělávání ohňů

Poslední změna: Čtvrtek 06.09.2018 12:35

Krajský úřad Moravskoslezského kraje zrušil nařízení, které vydal začátkem srpna kvůli suchu a hrozícím požárům. Rozhodnutí je zveřejněno na úřední desce krajského úřadu, informovány o tom byly všechny obce v regionu.

Včerejškem tak skončila doba zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje, kterou krajský úřad na doporučení hasičů vyhlásil 9. srpna. Pro občany a právnické osoby to znamená, že už nemusejí striktně dodržovat například zákaz rozdělávání a udržování otevřeného ohně, mohou se pořádat ohňostroje nebo jezdit parní lokomotivy. Také vlastníkům lesů a lesním hospodářům odpadla povinnost pravidelně kontrolovat lesní cesty a místa, kde před dobou vyhlášení sucha hořelo.

„Z aktuální statistiky o požárech, kterou vede Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, vyplývá, že počet požárů lesních, polních a travních porostů už neroste a odpovídá průměru pro toto roční období,“ vysvětlil ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Dodal, že občané toto nařízení a zákazy zřejmě respektovali a předešlo se tak rozsáhlým škodám na zdraví a majetku. „Krajský úřad neřešil v této souvislosti žádné odvolání vůči přestupkům či správním řízením, které mohou policie a obce vést, pokud lidé nařízení poruší. Děkuji za to,“ řekl ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »