Kulturní trojboj na Jihu

27/7 2021

Bohaté kulturní menu je v nejbližších dnech přichystáno pro občany z našeho obvodu. Je možné zajít na film, navštívit lesní slavnost anebo se pobavit při sousedské slavnosti. Vstup je zdarma.

Kulturní trojboj na Jihu

Už tento čtvrtek 29. července můžete zavítat do Letního kina na Jihu, kde budou od 21 hodin promítat známou českou komedii Štěstí je krásná věc. Letní kino se nachází v areálu bývalého fotbalového stadionu NH Ostrava, vedle Vodního areálu Jih na ulici Svazácká.


V neděli 1. srpna se v areálu Lesní školy v Bělském lese (A. Brože 2) koná od 15 hodin Lesní slavnost. Vystoupí například bluegrassová kapela BlueRej, dále stálice české folkové a country scény Pacifik. Pro děti je připraven workshop Poznáváme les, přichystána je také výstava s komentářem Děkujeme za park.

 

Už od 14 hodin je možné se zúčastnit komentované vyjížďky Do sedel Od parku k parku, která startuje na Prokešově náměstí (Ostrava-centrum) a po 13 km dlouhé trase končí na Lesní slavnosti v Bělském lese.

 

V sobotu 7. srpna se před kaplí Nanebevzetí panny Marie (ulice Husarova) uskuteční další z řady sousedských slavností na Jihu, tentokrát Výškovické swingování. Na příchozí od 15 hodin čeká Poker Dixieland Jazz Band, swingová tančírna, swingová škola a taneční vystoupení a další doprovodný program. Navíc si budou moci zájemci na místě zakoupit knihu Pamětní knihy obce Výškovice: Psáno výškovickými kronikáři v letech 1923-1966. Publikaci na místě představí její autor kronikář Petr Lexa Přendík.