Květnové Jižní listy nabízí praktické informace i zábavu a poučení

4/5 2021

Na stránkách aktuálního vydání Jižních listů se čtenáři tradičně dozví řadu informací z dění obvodu. Co se podařilo, co naopak obvod stále trápí, i možnosti, jak život v obvodu přímo ovlivnit a změnit tak, aby se v něm zase o něco lépe žilo.

Květnové Jižní listy nabízí praktické informace i zábavu a poučení

Celkem čtyři strany si vysloužil participativní rozpočet. Už opět nadešel čas pro vaše nápady, díky kterým můžete zlepšit městský obvod Ostrava-Jih. Letos radnice opět vyčlenila pro vaše projekty 10 milionů korun.

Nájemníci obecních bytů jistě ocení, že mohou požádat o výměnu bytových jader a informace, jak tak, a z jakých podmínek, učinit.

Už čtyři roky jste spokojeni se zvýhodněnou dopravou pro seniory z našeho obvodu - Senior EXPRES JIH!!!

Velký rozhovor je tentokrát věnován problematice veřejných zakázek. Jeho prostřednictvím nabízíme ucelený pohled do zákoutí této disciplíny veřejné správy.

Zajímá vás, kteří pedagogové byli oceněni v rámci Dne učitelů v České republice? I tomuto tématu jsme se v květnovém čísle věnovali.

Opominout jsme nemohli ani téma vandalismu, protože stále jsou mezi námi ti, kteří si neváží práce druhých a nechtějí pochopit, že veřejný prostor slouží nám všem a podle toho, jak se k němu budeme chovat, bude vypadat.

Do světa dobrovolných hasičů se zase podíváme se Štěpánem Popkem ze Sboru dobrovolných hasičů Zábřeh, který má v tomto týmu na starost mládež.

A víte, z kterého roku pochází první zmínka o Bělském lese? Pokud nikoliv, tak i tuto informaci se dozvíte díky aktuálnímu číslu Jižních listů. Samozřejmě jsme pro vás nachystali oblíbenou křížovku, sudoku a přesmyčky.  

Pokud bydlíte na Jihu a květnové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 6. května, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz Můžeme tak u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Upřednostňujete-li elektronickou verzi Jižních listů, pak pokračujte na tomto webu do sekce Jižní listy