Linkou na drink – 100 tisíc korun pro našeho hrdinu Máju

14/9 2020

Dobročinná akce, která se v závěru srpna konala na novém náměstí Ostrava-Jih, skončila jednoznačným úspěchem. Díky žíznivým návštěvníkům se srdcem na pravém místě se prodalo více než 2000 míchaných nealkoholických drinků. Jedním z nich byl také Radniční Kíwák, připravovaný vedením našeho obvodu.

Linkou na drink – 100 tisíc korun pro našeho hrdinu Máju

Utržená částka 100 tisíc korun pomůže malému Májovi, který od narození trpí potížemi s napětím svalů. V místě konání Linky na drink dnes proběhlo předání šeku, a to za přítomnosti zástupců zúčastněných aktérů Linky na drink. Mezi nimi nechyběl ani starosta obvodu Martin Bednář.

„Myslím, že právě takové akce na náměstí Ostrava-Jih patří,“ řekl starosta Bednář, který se během druhého ročníku Linky na drink zhostil také barmanské úlohy. „Všechno si takzvaně sedlo. Přálo počasí, přišlo hodně lidí a nabídka drinků byla opravdu pestrá. Bylo příjemné vidět barmanské stánky všech zúčastněných spolků a institucí, které spojila podpora dobré věci. Jsem rád, že jsme se stali jedním z hlavních partnerů akce.“

Určující přísadu namíchaného drinku si každý z aktérů musel s předstihem náhodně vylosovat. Jak samotný název napovídá, v případě Ostravy-Jihu se jí stalo kiwi. Kromě samotné ochutnávky nápojů si účastníci Linky na drink užili také bohatý doprovodný program. Připravena byla například gastro zóna s dobrotami anebo relaxační prostor.

Jeden z organizátorů akce Jan Tabášek neskrýval spokojenost: „Máme z toho všichni velikou radost. My, jako pořadatelé, všichni partneři Linky na drink a nejvíce samozřejmě Mája a jeho blízcí, kteří získali tolik potřebný dar.“

Plán třetího ročníku Linky na drink už pozvolna vzniká. Detaily však její organizátoři zatím neprozradili.

Děkujeme všem, kteří poslední srpnovou sobotu dorazili na náměstí a udělali správnou věc.