Marie Kursová slaví 103 let

14/1 2022

Nejstarší obyvatelkou Jihu je aktuálně Marie Kursová. Ta dneska slaví úctyhodných 103 let. 

Marie Kursová slaví 103 let

Včera navštívil radnici Miroslav Kursa, syn Marie Kursové, kterému místostarostka Dagmar Hrabovská předala dárkový balíček pro oslavenkyni. „Přejeme do dalších let hodně sil, zdraví a optimismu,“ uvedla při setkání místostarostka. 

Marie Kursová se narodila v roce 1919 ve slovinském Mariboru, který byl v té době uznán za součást Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Mnoho let pak bydlela se svými rodiči (otcem byl Čech Josef Koudelka a matkou Slovinka Marie Dědičková) a dvěma bratry v Hrabůvce, konkrétně Jubilejní kolonii. V období první republiky se vyučila modistkou a pracovala v obchodě u soukromníka. Od roku 1955 pak byla zaměstnána jako dělnice Vítkovických železáren.

Stále vitální seniorka, která denně zvládá chůzi do schodů a ze schodů, vychovala dva syny a díky čtyřem vnoučatům její život obohatila pravnoučata a dokonce prapravnoučata. „Rodina mi dělá opravdu velkou radost. Těší mě jakýkoliv kontakt s blízkými,“ prozradila nejstarší občanka našeho obvodu.

V poslední době žije Marie Kursová u syna ve Frýdku-Místku, nicméně trvalé bydliště má stále na Jihu.

Marie Kursová není jediná obyvatelka Jihu, která má 100 let. Aktuálně registruje náš obvod sedm obyvatel starších 100 let.