Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Městský obvod Ostrava-Jih hospodařil v loňském roce s přebytkem

Poslední změna: Středa 14.06.2017 10:45

Zastupitelé městského obvodu Ostrava-Jih schválili na červnovém zasedání závěrečný účet městského obvodu Ostrava-Jih za rok 2016. Hospodaření městského obvodu v loňském roce skončilo přebytkem. Celkový výsledek hospodaření činí 236 miliónu korun.

Na hospodaření městského obvodu a dosažení přebytku hospodaření měl vliv zlepšený výběr příjmů a důležitým hlediskem byly i významné úspory při veřejných soutěžích.

„Dobrý stav pokladny je základem správně fungujícího obvodu. Umožňuje nám zlepšovat kvalitu života obyvatel Jihu, a to jak péčí o domovní a bytový fond, tak i správou veřejného prostoru a zlepšováním společenského, kulturního a sportovního života našich obyvatel,“ zdůrazňuje místostarostka Hana Tichánková. „Uplynulý rok svědčí o tom, že dokážeme hospodařit s penězi občanů efektivně a s rozmyslem,“ dodává Hana Tichánková.

Zastupitelé na základě doporučení rady obvodu schválili použití přebytku hospodaření zejména do investiční výstavby. Peníze budou použity na vybudování a opravy parkovišť, chodníků a komunikací, rekonstrukce a opravy škol a školních hřišť a opravy bytových domů. Část prostředků bude použita na nákup techniky a vybudování zázemí pro úspěšně se rozvíjející Technické služby. I nadále bude obvod podporovat služby usnadňující život seniorům. Všichni obyvatelé Jihu se rovněž mohou těšit na zcela novou vánoční výzdobu.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »