MÍSTOSTAROSTKA DAGMAR HRABOVSKÁ OCENILA ÚSPÉŠNÉ ŽÁKYNĚ ZE ZŠ B. DVORSKÉHO

10/5 2021

Umělecká všestrannost zdobí sestry Caramanuta ze ZŠ B. Dvorského.  Jak Anastasia, tak mladší Sofia zvítězily ve výtvarných soutěžích konaných u příležitosti 60. výročí letu Jurije Gagarina do vesmíru. Saša Kalabzová zase prokázala skvělé jazykové schopnosti, protože triumfovala v okresním i krajském kole olympiády v angličtině. 

MÍSTOSTAROSTKA DAGMAR HRABOVSKÁ OCENILA ÚSPÉŠNÉ ŽÁKYNĚ ZE ZŠ B. DVORSKÉHO

Dnes všechny úspěšné žákyně, a to v doprovodu ředitele této vzdělávací instituce Miloše Kosíka a učitelky Jany Jeřábkové, přijala místostarostka Dagmar Hrabovská. „Děkuji jednak za vzornou reprezentaci školy a obvodu, ale také Ostravy a Moravskoslezského kraje. Žáků je vždy spousta, ale těch, kteří jsou jako vy díky píli a talentu úspěšní, je jen hrstka,“ pochválila místostarostka Hrabovská žákyně.

Anastasia Caramanuta vyhrála ve výtvarném klání, jež  bylo organizováno v Moskvě, ve dvou kategoriích, a to v hlasování veřejnosti a v hodnocení odborné poroty. Zároveň si za svou povídku Zelené světlo vysloužila bronzovou příčku v literární soutěži. Její sestra naopak ovládla výtvarnou kategorii díky nejlepší výtvarné technice a navíc třetí místo obsadila ve výtvarné soutěži se stejným tématem, která probíhala v Egyptě.

„Na vašem příkladu vidíme, že máte jednak dobré učitele, kteří umí inspirovat druhé, ale také to, že děláte nejen věci, které v rámci vzdělávání musíte, ale svůj talent rozvíjíte, protože děláte i spoustu práce navíc. Opravdu klobouk dolů,“ doplnila Dagmar Hrabovská.  

Saša Kalabzová navíc postoupila do celostátního finále olympiády v angličtině, které se uskuteční v první polovině června.