Moderní technologie bez hranic

9/6 2022

Moderní technologie se nám líbily, dozvěděli jsme se mnoho nových věcí, byla to inspirace pro další život. Těmito slovy hodnotilo projekt Moderní technologie bez hranic 6 týmů z polských a českých základních škol na závěrečné akci v poslední den května v hotelu Vista.

Moderní technologie bez hranic

Žáci základních škol z Ostravy-Jihu a polské Vladislavi si na konferenci v Ostravě připravili prezentaci, v níž mapovali svou cestu projektem – někteří se učili fotografovat, jiní točit videa a rozhlasové spoty, další tvořili a programovali roboty, fotografovali portréty, poznávali obě města a hlavně se spolu bavili a komunikovali. Anglicky, česko-polsky. Zvláště tuto část obě strany oceňovaly. V programu mohli obdivovat triky mladého kouzelníka Ondřeje Sládka, mistra České republiky v moderní magii. Když pod jeho taktovkou se od země vznesl malý dřevěný stolek, v publiku to jen zašumělo a videa v telefonech „jela“ ostošest. Jako památku si všichni odnesli fotografickou publikaci, která zachytila nejdůležitější momenty celého projektu. „Žáci a pedagogové si projekt velice pochvalovali, i když pro pořadatele byla příprava velice náročná. Dohodli jsme se, že pokud to situace umožní, spolupráci českých a polských základních škol podpoříme,“ uvedla místostarostka Dagmar Hrabovská.

Projekt česko-polské spolupráce „Moderní technologie bez hranic“ reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0002423 je financovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Silesia (program Interreg V-A Česká republika – Polsko).