Nejbarevnější škola v republice

4/9 2012

Už poslední srpnový den proběhlo slavnostní zahájení školního roku na soukromé Střední umělecké škole a Základní umělecké škole AVE ART Ostrava na Hasičské ulici v Hrabůvce.

Nejbarevnější škola v republice

Stalo se tak u příležitosti projektu Energeticky nenáročná škola, který v těchto dnech vrcholí. Čtyřletý projekt realizovaný v rámci Operačního programu Podnikání a inovace zahrnoval zbudování výměníkové stanice, zateplení střechy, výměnu oken a zateplení fasády školy.

Na malé zahradní slavnosti vystoupili ředitel školy Jaroslav Prokop, starosta obvodu Karel Sibinský, poslankyně PS PČR Jaroslava Wenigerová a další hosté. O kulturní program se postarala ostravská cimbálová muzika Lipka.

Svým barevným řešením, navrženým známým architektem Janem Teislerem, se škola stala nejbarevnější a nejpestřejší školou Česka, protože její fasádu zdobí dvanáct různých barev propojených grafickými obrazci. Přitom každá strana čtyřstranné budovy je jiná, což ocení především sto dvacet žáků denního studia AVE ARTu. Finální barevná proměna školy přišla přibližně na pět miliónů korun.