NOVÁ KUCHYNĚ ZLEPŠÍ STRAVOVÁNÍ V MŠ MITUŠOVA 6

22/4 2021

Výhod zbrusu nové kuchyně mohou od tohoto týdne využívat předškoláci z MŠ Mitušova 6 v Hrabůvce. Strava pro děti se tak už nebude muset dovážet z vedlejší základní školy, ale kuchařky mohou jídlo připravovat přímo v budově této vzdělávací instituce.

NOVÁ KUCHYNĚ ZLEPŠÍ STRAVOVÁNÍ V MŠ MITUŠOVA 6

Rekonstrukce trvala 75 dnů a dřívější výdejna dostala zcela jiný vzhled. Veškeré vybavení, jež se v současnosti v kuchyni nachází, a to včetně kotlů na vaření, sporáku, myčky a dalších multifunkčních zařízení, je ovládáno procesorem.  Ke kvalitnějšímu a komfortnějšímu vaření přispívají také speciální ohřev a čidla, která kuchařky informují, zda je jídlo už hotové, či nikoliv.

 

„Kvalitní stravování je pro vývoj dětí velmi důležité. Jako vedení obvodu proto chceme, aby se v kuchyních vařilo zdravě, chutně a pestře. Tato kuchyně, kde jsme schopni zajistit vaření několika druhů jídel denně, to umožňuje,“ vyjmenovala přednosti tohoto skvostu mezi kuchyněmi místostarostka Dagmar Hrabovská.

 

Součástí investiční akce byla rekonstrukce vzduchotechniky, rozvodů a podlahy. Zároveň vznikly nové výtahy, jimiž lze posílat jídlo, a v neposlední řadě došlo k vybudování dostatečného zázemí pro kuchařky. Ty s ohledem na nová zařízení, s nimiž pracují, musely projít náročným školením.

 

V Mateřské škole Mitušova 6 jsou mimo jiné zapojeni do projektu Skutečně zdravá škola, takže si rekonstrukci kuchyně velmi pochvalují.

„Rodiče nyní mají větší přehled o tom, co se pro děti vaří. Také můžeme vyjít vstříc těm rodičům, u jejichž dětí je nutné dodržovat dietní stravování. Rozhodně bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na modernizaci kuchyně podíleli, ať už zástupcům úřadu či zhotovitele, a to za skvělou organizaci a tím pádem i za konečný výsledek,“ řekla Petra Sedláčková, zástupkyně ředitele MŠ Mitušova.

 

Rekonstrukce kuchyně v této mateřské škole si vyžádala přibližně 12,5 milionu korun.