Nové studijní obory v rámci univerzity třetího věku

10/8 2021

Kultura Jih za podpory městského obvodu Ostrava-Jih nabízí neprofesní celoživotní vzdělávací program pro zájemce ve věku 55+. Na podzim budou otevřeny dva nové studijní obory. Zájemci se mohou opět těšit na sérii zajímavých kurzů. Přihlášky lze podávat už od 1. srpna.

Nové studijní obory v rámci univerzity třetího věku

Dvouletý studijní program, rozdělený do čtyř semestrů, probíhá jak formou přednášek, tak i aktivních cvičení a seminářů. Výuka probíhá jednou za čtrnáct dnů a obvykle trvá tři hodiny. Začátek prvního semestru připadne už na září (21. / 23. září 2021).      
První studijní program Hledej, poznej, objevuj zahájí podzimní semestr kurzem Dějiny výtvarné kultury, ve kterém se posluchači seznámí s výtvarnou kulturou středověku a renesance. Jaro bude patřit Tradiční čínské medicíně, zaměřující se na hledání rovnováhy pro tělo i psychiku. Studenti se mohou těšit také na prakticky zaměřený workshop Umění v praxi, kde se aktivně seznámí se zajímavými výtvarnými technikami. Studium zakončí aktivní seminář Terapeutické techniky, který přiblíží postupy samouzdravovacích procesů za pomoci vnitřní energie.          
Druhý studijní program Jsem senior, a co má být odstartuje kurzem Dějiny Ostravy jinak, jenž se zabývá historií obvodu, který poznáte z fotoprojekcí, vycházek a archivních ukázek. Přednáška Slovo jako lék i zbraň nahlédne pod pokličku atraktivních témat z oblasti sociologie. Jak využívat moderní technologie ve spojitosti se svými finančními prostředky naučí posluchače kurz Peníze a moderní technologie. Poslední semestr nabídne Zajímavosti z psychologie, kde se studenti seznámí s nejzajímavějšími střípky ze zákoutí lidské mysli.

Přihlásit ke studiu je možné telefonicky na čísle 608 812 796 nebo e-mailem na jana.kovackova@kulturajih.cz.  Uzávěrka přihlášek je 5. září 2021.