Občanům Hrabůvky začal sloužit nový podchod

3/10 2012

Dnes dopoledne byl přestřižením pásky slavnostně otevřen podchod na frekventovaném místě u nákupního střediska Venuše v Hrabůvce. Jeho kompletní rekonstrukce, kterou provedla firma Eurovia, trvala téměř tři čtvrtě roku a stála bezmála čtrnáct milionů korun.

Občanům Hrabůvky začal sloužit nový podchod

Podchod se změnil k nepoznání, je prostornější, bezbariérový, s kvalitním osvětlením a bezpečnostním kamerovým systémem. Uvnitř zůstaly zabudovány pouze tři stánky prodejců, nechybí v něm prostorná sociální zařízení ani plošiny pro vozíčkáře. V nejbližších dnech dojde k likvidaci úrovňových přechodů pro chodce, které sloužily svému účelu v době rekonstrukce podchodu a také zastávky MHD budou vráceny na svá původní místa.

„Podchody jsou jedním z hlavních problémů, na které občané našeho obvodu často a právem poukazují. Proto jsem rád, že se nám je postupně daří opravovat,“ uvedl starosta jižního obvodu Karel Sibinský s tím, že na řadu postupně přijdou další podchody.

Už během září začala rekonstrukce podchodu na Výškovické ulici naproti nákupního centra Odra, hotova by měla být v lednu příštího roku, záležet však bude na povětrnostních podmínkách. Projektová dokumentace je zpracována také na rekonstrukci podchodu u Savarinu na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce. Zde by měly začít práce během příštího roku.