Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Obyvatelé Jihu podali 45 projektů, díky kterým opět Společně tvoříme Jih

Poslední změna: Středa 03.07.2019 16:05

Již čtvrtým rokem se mohou obyvatelé Jihu zapojit se do rozhodování o veřejných financích.  Na jejich nápady, co v obvodu vybudovat, zlepšit či uspořádat, vyčlenila radnice i letos sedm milionů korun. Co nového může v obvodu vzniknout?

Obyvatelé Jihu měli letos na podávání návrhů celý květen a červen a do uzávěrky podali o 10 projektů více než vloni. Radnice vyčlenila i pro tento rok 7 milionů korun, o jejichž uplatnění hlasováním rozhodnou samotní občané. V praxi našeho Jihu to znamená, že v každé části obvodu (Hrabůvka, Zábřeh, Dubina  a Bělský Les, Výškovice) bude na základě hlasování veřejnosti realizován minimálně jeden projekt. Maximální výše nákladů pro jeden projekt je 1.750.000 korun,“ uvedla místostarostka Hana Tichánková.

Mezi návrhy tradičně dominují dětská hřiště a sportoviště. Část návrhů se týká doplnění laviček, oprav nebo vybudování chodníků a doplnění městského mobiliáře. Nechybí ani tři projekty z oblasti historie. Některé projekty doslova míří na sousedskou pospolitost, a to formou návrhů na různá posezení, veřejná ohniště, ale i přírodní zahrady.

Podané návrhy nyní prochází technickou analýzou, která bude hodnotit jejich proveditelnost. Ty pak postoupí do hlasování a budou zveřejněny v září tohoto roku. V rámci předchozích tří ročníků zatím vzniklo nebo se uskutečnilo celkem 38 projektů, na dalších se pilně pracuje.  

Všechny informace naleznou zájemci na www.spolecnetvorimejih.cz, aktuální dění lze sledovat také na  facebook.com/spolecnetvorimejih

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »