Omezení sobotního provozu u poboček České pošty

9/2 2023

V současné době může veřejnost navštěvovat o sobotách v rámci městského obvodu Ostrava – Jih celkem 6 poboček České pošty. Vzhledem k dlouhodobě klesající poptávce po poštovních službách, důkladné analýze využitelnosti sobotních provozů ze strany veřejnosti a s přihlédnutím k ekonomickým možnostem podniku, se tento počet sníží.

Omezení sobotního provozu u poboček České pošty

S účinností od 1. dubna 2023 dojde u poboček Ostrava 4 (Rodimcevova 2011), Ostrava 43 (Výškovická 3075) a Ostrava 46 (Horní 1492) ke zrušení sobotního provozu. Víkendový provoz v této městské části budou nadále zajišťovat pobočky Ostrava 30 (Bohumíra Četyny 1047), Ostrava 47 (Výškovická 714) a Ostrava 48 (Rudná 3114), která jako součást OC Avion má otevřeno denně od 9 do 21 hod. včetně sobot a nedělí.

V průběhu pracovního týdne mají klienti možnost využít služeb pošt beze změny. Pondělky a středy je otvírací doba až do 18 hodin. Cíleně je to takto nastaveno zejména pro pracující občany k zajištění možnosti vyzvedávání na poště uložených zásilek. V případě potřeby je také možné nechat si své zásilky přesměrovat na jinou ukládací poštu, např. v místě svého pracoviště. K dispozici je rovněž služba „Průkaz příjemce“ umožňující zmocnit kohokoliv k přebírání většiny zásilek a poukázek. U balíkových zásilek s kódem je možné tento unikátní kód předat i jinému člověku, který je může vyzvednout kdykoliv.

Při odesílání či vyzvedávání balíkových zásilek mohou klienti využít také Balíkovnu. Jde o velmi oblíbenou službu, která navíc nabízí rychlé vyzvednutí, výhodnou cenu a díky velkému počtu výdejních míst i doručení do blízkosti bydliště. Česká pošta již disponuje téměř 6 tisíci Balíkovnami. Kromě Balíkoven na poštách je klienti najdou také u externích partnerů.

V části Ostrava Jih v současné době funguje 18 balíkoven a k dispozici jsou rovněž 2 výdejní úložné boxy. Seznam balíkoven včetně těch externích najdete na www.balikovna.cz.

Veškeré informace o poštovních službách naleznete na webových stránkách České pošty www.ceskaposta.cz či v mobilní aplikaci PoštaOnline.