Ostrava hledá sportovce roku 2023. Nominovat je můžete do konce února

16/1 2024

Město Ostrava vyhlásilo další ročník ankety Sportovec rokuZnáte někoho (jednotlivce i tým), kdo dosáhl v loňském roce mimořádných sportovních úspěchů či unikátních sportovních výkonů? Neváhejte a nominujte ho. Čas máte do 29. února 2024. Již 17. ročník tradiční ankety nabízí celkem šest kategorií.

Ostrava hledá sportovce roku 2023. Nominovat je můžete do konce února

Město Ostrava dlouhodobě oceňuje mimořádné sportovní úspěchy a významné aktivity v oblasti sportu. Nominovat „svého“ sportovce může kdokoliv, nominace jsou dále posuzovány dle stanovených kritérií. O vítězích pak rozhodnou zastupitelé města.

Nominace je možné letos podávat do 29. února 2024 v těchto šesti kategoriích: 

  • nejlepší jednotlivec,
  • nejlepší kolektiv,
  • talent roku,
  • nejlepší handicapovaný sportovec,
  • sportovní legenda,
  • společensky odpovědná firma.

Nominace je možné podávat prostřednictvím formuláře zde.

Hodnoceno je například umístění na olympijských hrách, mistrovství světa, mistrovství Evropy, mistrovství ČR, nominovaní musí mít trvalý pobyt či sídlo na území Ostravy, současné nebo bývalé členství v tělovýchovné jednotě, sportovním oddílu nebo klubu se sídlem v Ostravě v době, kdy dosáhli výkonu nebo umístění, popřípadě jejich působení na ostravský sport je extrémně významné. Další informace naleznou zájemci také na webu Fajnovysport.cz.

Ostrava oceňuje sportovce prostřednictvím ankety dlouhodobě, zdůrazňujeme společenský význam sportu a zdravého životního stylu. Chceme také podpořit zájem dětí i dospělých o pohyb a poděkování patří též subjektům, které sport podporují. I letos oceníme nominované v šesti soutěžních kategoriích ankety – nejlepší jednotlivec, nejlepší kolektiv, talent roku, nejlepší handicapovaný sportovec, sportovní legenda a společensky odpovědná firma,“ doplnil Jan Dohnal, primátor města. Součástí ocenění je finanční dar města.

Vloni se na vítězných stupíncích ankety umístil judista Roman Martínek, baseballista Michal Kovala. Nejlepším kolektivem se stalo družstvo žen Klubu plaveckých sportů Ostrava a handicapovaným sportovcem roku byl Martin Adámek, reprezentující město ve sportovní střelbě handicapovaných. Sportovní legendou se stal hokejista David Moravec. V předchozích letech byli oceněni například v anketní kategorii sportovní legenda Jaroslav Tomáš, Marie Hrachová či Marek Stuchlý.