Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Ostrava-Jih: nevídaná historie ve fotografiích na stříbrném plátně Luny

Poslední změna: Pátek 10.05.2019 07:39

Městský obvod Ostrava-Jih se zapojí do II. ročníku festivalu Pestré vrstvy, který se zabývá historií, přírodou, architekturou či veřejným prostorem Ostravy a Ostravska. Obvod pro festival zapůjčí 16. května od 17.30 hod. sál kina Luna v Zábřehu.

V něm návštěvníci mohou  zhlédnout devadesátiminutový program vyplněný historickými snímky městského obvodu Ostrava-Jih. Fotografie mapují všechny části obvodu: Zábřeh nad Odrou, Hrabůvku, Výškovice a Dubinu. ,,Kino Luna má jedno z největších promítacích pláten, jehož uhlopříčka činí 20 metrů a milovníci historie budou mít vůbec první možnost zhlédnout snímky našeho obvodu z let 1898–1989 v nadživotní velikosti, takže mnohé záběru budou svými rozměry odpovídat skutečnosti jedna ku jedné,“ řekl autor a zároveň i moderátor nevídané akce Petr Lexa Přendík, který působí jako kronikář obvodu.

Pořad bude rozdělen do čtyř částí a v každé z nich bude představena jedna část obvodu Ostrava-Jih prostřednictvím ukázek historických map a fotografií. Některé snímky budou navíc doplněny současným pohledem na identické místo. ,,V novém programu budou mít návštěvníci možnost spatřit více než 200 fotografií, přičemž většina z nich bude představena veřejnosti v premiéře, jelikož pochází ze soukromých alb,“ láká na představení kronikář Přendík. Vstup na akci je zdarma a bez předchozí rezervace. Více informaci o akci i festivalu Pestré vrstvy naleznete na www.pestrevrstvy.cz.

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »