Pobočka KMO ve Výškovicích je v nových prostorách

6/9 2012

Do větších a nových prostor budovy bývalé ZŠ na ulici 29. dubna 33 se přestěhovala výškovická pobočka Knihovny města Ostravy (KMO). Slavnostní otevření za účasti zástupců vedení Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Ostrava-Jih a KMO proběhlo dnes odpoledne. Pro veřejnost se knihovna otevře v pátek 7. září v 9 hodin.

Pobočka KMO ve Výškovicích je v nových prostorách

Dnešní slavnostní zahájení zpestřili samotní čtenáři z řad dětí. Ty utvořily živý řetěz, který pomohl symbolicky přestěhovat poslední knihy ze staré budovy knihovny do nové. „Jsem moc rád, že knihovna v této části obvodu zůstala zachována. Nové prostory jsou velmi dobře vyřešeny, v přízemí i v patře je dostatek místa a pěkný je také koutek pro děti. Vše je dokonale přehledné, mám opravdu velkou radost, že zde vzniklo něco smysluplného,“ uvedl starosta Karel Sibinský.

Zavíracím dnem v pobočce je středa, v ostatní pracovní dny bude oddělení pro dospělé a studovna otevřeno od 9 do 18 a v sobotu od 8.30 do 12 hodin, oddělení pro děti a mládež pak v pondělí a ve čtvrtek od 12 do 18, v úterý a v pátek od 10 do 18 a v sobotu od 8.30 do 12 hodin.

Knihovna je bezbariérová, dopravní spojení je možné tramvajovými či autobusovými linkami MHD 2, 6, 7, 31, 41 a 55 s výstupními zastávkami 29. dubna nebo Nové Výškovice. Více informací o pobočce lze najít na webové adrese cms.kmo.cz/www/cl-900/56-vyskovice/

Knihovna města Ostravy má v městském obvodu Ostrava-Jih vedle nově otevřené výškovické ještě další tři pobočky. Sídlí v ulicích Dr. Martínka 4 (v kulturním středisku K-TRIO), Gurťjevova 8 (v budově střediska volného času) a Závodní 47.