Pohybový festival mateřských škol

12/4 2022

Městský obvod Ostrava-Jih ve spolupráci s atletickým klubem SSK Vítkovice zorganizoval ve středu 6. dubna jedinečný projekt nejen v Ostravě, první ročník Pohybového festivalu mateřských škol. Po vzoru Atletických přeborů základních škol, tentokrát v Atletické hale města Ostravy soutěžily předškolní děti.

O vítězství se utkalo ve velkém finále 28 mateřských škol z obvodu Ostrava-Jih. Každou školku reprezentovalo jedno družstvo, které se skládalo z 3 chlapců a 3 dívek. Děti poctivě trénovaly celý školní rok a na základě proběhlých školkových kol byli vybráni ti nejlepší, kteří se účastnili velkého finále v atletické hale.

Děti soutěžily ve čtyřech disciplínách - skok z místa, běh 50 metrů, hod medicinálním míčem o váze 1 kg a závěrečná smíšená štafeta 6 x 50 metrů, ve které vyhrály děti z mateřské školy A. Kučery, na druhém místě byly děti z MŠ U Zámku a na třetím místě děti z MŠ Adamusova. Festival vyhrálo družstvo z MŠ U Zámku s počtem 35 bodů, na druhém místě byla MŠ B. Dvorského s počtem 34 bodů a bronzovou pozici obsadila s 32 body MŠ A. Kučery. Vítězné školky obdržely poháry a finanční poukázku v hodnotě 10 000 Kč na nákup sportovního vybavení. Všechny děti dostaly medaile, diplomy a krásné propagační dárky.

„Byl to první ročník, a tak nás potěšila velká účast mateřských škol a samozřejmě výkony dětí. Bylo úžasné sledovat jejich zaujetí a snahu dosáhnout nejlepšího výkonu. A samozřejmě nemohu zapomenout na skvělou atmosféru v hale, která nijak nezaostávala za  atletickými mítinky dospělých,“ uvedla místostarostka Dagmar Hrabovská, která předávala medaile a dárky vítězům.