Prázdniny na Jihu napsaly letos poslední kapitolu

30/8 2022

Od 11. července do 29. srpna probíhal projekt Prázdniny na Jihu. Takřka dvouměsíčního programu se zúčastnilo více než 200 dětí od 6 do 14 let.

Prázdniny na Jihu napsaly letos poslední kapitolu

Školáci si v červenci a srpnu mohli vybrat z 36 akcí, které pro ně připravil městský obvod ve spolupráci s 24 organizacemi věnujícími se na Jihu práci s dětmi a mládeží.  Poslední z akcí se konala včera u Kulturního domu K-TRIO v Hrabůvce. Na všechny příchozí čekal zábavný program se spoustou her a soutěží. Mezi účastníky zavítali také starosta Martin Bednář a místostarostka Dagmar Hrabovská.

Z nabízených akcí byl největší zájem o výrobu bylinkového mýdla a tvorbu badatelských listů v Národním zemědělském muzeu, rybaření v areálu Rybníky pod Hurou, zápas v TJ Sokol Vítkovice a sebeobranu wa-te jitsu dó, tvořivé aktivity v Klubovně Kultury Jih a spolku Pavučina, které proběhly v ulici Bedrnova. Velmi žádaná byla také sportovní dopoledne v CDU Sport – Volný čas a Ridera Sport.

Kromě registrovaných se akcí letos poprvé mohly zúčastnit i nepřihlášené děti, a to díky takzvaným otevřeným pondělkům, na jejichž realizaci získal městský obvod transfer z rozpočtu statutárního města Ostrava.

Projekt Prázdniny na Jihu se konal už potřetí a loni získal významné ocenění v soutěži o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2021, kterou vyhlásilo statutární město Ostrava.