Prázdniny na Jihu získaly ocenění

3/9 2021

Další zářez na své pažbě úspěchů si tento týden připsal odbor školství a kultury.  Projekt Prázdniny na Jihu totiž získal ocenění v soutěži o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2021.

Prázdniny na Jihu získaly ocenění

Soutěž pořádá odbor prevence kriminality ministerstva vnitra. Ocenění v prostorách Nové radnice v Ostravě převzaly místostarostka Dagmar Hrabovská a Gabriela Vasiliadis Tóth, vedoucí odboru školství a kultury.

Dvouměsíčního programu Prázdniny na Jihu se zúčastnilo více než 220 dětí od šesti do čtrnácti let. Školáci si v červenci a srpnu mohli vybrat ze 40 akcí, které pro ně připravil městský obvod ve spolupráci s 26 organizacemi věnujícími se na Jihu práci s dětmi a mládeží. Všechny akce byly pro děti z našeho obvodu zdarma.

„Velmi si vážím zapojení zájmových organizací do tohoto projektu, který dětem přináší nejen spoustu zábavy, ale také spoustu zajímavého a poučného,‘‘ ocenila spolupráci zájmových spolků a městského obvodu místostarostka Dagmar Hrabovská, která má oblast kultury a školství ve své gesci.