Proběhněte se s Českou Miss World 2014

7/9 2020

neděli 8. listopadu se v Bělském lese koná 6. ročník běžeckého závodu Starobělské Lurdy. Sportovní akce je určena jak pro začínající a výkonnostní běžce, tak pro vyznavače kondiční chůze. Už pošesté trať poběží také držitelka korunky Česká Miss World 2014 Tereza Skoumalová.

Proběhněte se s Českou Miss World 2014

Minulý rok se v „Běláku“ sešlo téměř 1300 běžců. Závod má mezi lidmi dlouhodobě značný ohlas. V uplynulých dvou letech se umístil v celorepublikové anketě Českého atletického svazu na 5. místě, loni dokonce na 4. místě v soutěži „TOP běžecký závod roku“. Dvakrát za sebou dokonce s velkou převahou vyhrál celostátní anketu „O nejlepší běžecký závod podzimu“ v časopise Behej.com

„I letos, v době pandemie koronaviru, chceme pokořit hranici 1000 účastníků. Běžci budou přicházet jako každý rok postupně a taky budou vybíhat v intervalech, takže žádná hromadná akce, kde vyběhne najednou tisíc lidí,“ popisuje hlavní organizátor Rostislav Bažanowski z běžeckého spolku Bezva běh pro bezva lidi. „Běžci budou postupně přicházet od 8.00 a poslední bude dobíhat do cíle kolem 14.30. Na své si přijdou i chodci, takže každý, kdo vyznává kondiční chůzi, je na startu vítán.“

Limit pro zdolání tříkilometrové tratě je pro běžce 40 a pro chodce 60 minut.

„Do závodu jsem se znovu přihlásila, protože ráda běhám a snažím se běháním udržet ve formě. Zároveň je běh pro mě úžasným čističem hlavy. Na druhou stranu mám ráda atmosféru závodu, baví mě povzbuzovat ostatní a taky čerpat energii, zkušenosti a zážitky od ostatních běžců. A to vše jsem všech ročnících Starobělských Lurd zažila a moc se na to těším znovu,“ láká misska Tereza Skoumalová, která poběží s číslem 1.

Kondiční chodci budou startovat hromadně v 10.00, běžci potom po dvojicích od 11.00, a to co 15 vteřin. Pokud budou stanoveny krajskou hygienou přísnější pravidla, mohou běžci vybíhat i od 8.00 a v delších intervalech.

„Pro vypsané věkové kategorie jsme připravili věcné odměny. Tradičně dovezeme i 3000 čerstvých koblih,“ slibuje Rostislav Bažanowski. „Pokud by si chtěl někdo proběhnout nebo projít trasu závodu nanečisto, není problém, trať je označena zeleno-žlutými reflexními šipkami z tekuté křídy, takže zájemci si mohou trať zkusit kdykoliv,“ dodává.

Všichni běžci a chodci, kteří se do závodu zaregistrují do 28. října, obdrží v cíli originální medaili, kterou vytvořil talentovaný student z Fakulty umění Ostravské univerzity Filip Nádvorník. Jak Bažanowski upozorňuje, nejedná se o žádný čínský plíšek, ale o poctivé medaile.

Podrobnosti zjistíte na webu závodu www.starobelskelurdy.cz a na facebookové stránce https://www.facebook.com/starobelskelurdy.