První číslo Jižních listů v roce 2021 míří do vašich schránek

4/1 2021

Rovněž v novém roce přinášíme čtenářům rozmanitý přehled o dění v našem obvodě. Využili jsme období vhodného k bilancování, abychom informovali o nejdůležitějších projektech roku 2020 a plánech do budoucího období. Nechybí ani „obvod v číslech“, tedy shrnutí důležitých statistických údajů, stejně jako spousta dalšího.

První číslo Jižních listů v roce 2021 míří do vašich schránek

Obvod letos hospodařit s více než miliardou korun, jak se dovíte v článku o rozpočtu našeho obvodu. Právě k rozpočtovým otázkám se v rozhovoru vyjadřuje místostarosta Otakar Šimík. Přehledně vás seznámíme s nejdůležitějšími investicemi nebo stavebními akcemi, které se loni na Jihu realizovaly anebo začala jejich realizace. Ohlédneme se také za vánočními svátky. Máme pro vás výsledky našich soutěží, stejně jako fotogalerii ze sousedské akce Živý advent. Ukážeme vám rovněž, kde všude dělaly radost dárky z naší radnice.

Přinášíme rozhovor s Marianem Liptákem, autorem seriálu o bytových domech. Tento cyklus loni skončil. Nově naopak startuje seriál „Napříč Jihem“, který přibližuje specifika obvodu.

Ani v lednovém čísle nejsou čtenáři ochuzeni o pravidelné rubriky, jako úvodník starosty Martina Bednáře, zprávy o dění ve školách, přehled seniorských aktivit nebo křížovky pro volný čas.

To vše a mnohem více najdete v aktuálních Jižních listech.

Pokud bydlíte na Jihu a lednové vydání Jižních listů nedorazí do vašich schránek do 7. ledna, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz

Elektronickou verzi Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2021/rocnik-2021/finalniJL_01_2021_web.pdf