Radnice nabízí nejstarším obyvatelům pomoc s registrací k očkování proti covidu

18/1 2021

Od pátku 15. ledna 2021 se mohou senioři nad 80 let registrovat k očkování přes rezervační systém Ministerstva zdravotnictví ČR. Kromě oslovení obyvatel v rámci sousedské výzvy s prosbou o pomoc zájemcům o očkování z řad seniorů ve věku 80 a více let s registrací, nabízí radnice také pomoc na dvou telefoních linkách.

Radnice nabízí nejstarším obyvatelům pomoc s registrací k očkování proti covidu
Seniorům z Jihu, kteří mají o očkování zájem a nemají se na koho obrátit, nabízíme v pracovní dny mezi 8 – 15 hodinou pomoc na uvedených telefonních linkách:
📞 734 306 408 (Senior Point)
📞 731 472 996 (Linka pro osamělé seniory)
"Chápeme, že systém registrace může být pro naše nejstarší spoluobčany složitý. Nabízíme proto pomocnou ruku v podobě dvou telefonních linek, na kterých se pracovníci s volajícím domluví na způsobu potřebné pomoci. Ta je určena občanům Ostravy-Jihu od 80 let. V našem obvodě se jich těší tomuto požehnanému věku téměř 3800. Zájemcům z řad obyvatel DPS (domů s pečovatelskou službou) pomohou s registrací pracovníci sociálního odboru přímo na místě. Za každou pomoc s registrací, případně předání telefonických kontaktů k zprostředkování pomoci, předem všem děkujeme," uvedl starosta Martin Bednář.