Obvod letos nezvýší nájemné o inflaci u nájmů některých pozemků

19/3 2020

Rada městského obvodu ve čtvrtek 19.3.2020 rozhodla, že v letošním roce neuplatní míru inflace a nezvýší nájemné u vybraných typů nájmů, konkrétně nájmů pozemků evidovaných majetkovým odborem.

Obvod letos nezvýší nájemné o inflaci u nájmů některých pozemků

Inflace, která vyjadřuje průměrný růst spotřebitelských cen, je vyhlašována Českým statistickým úřadem a za rok 2019 činí 2,8%.

 

„V loňském roce se inflace uplatňovala u nájmů, kde bylo sjednáno nájemné ve výši 6000 korun a více ročně bez DPH. Nájemné se tak zvyšovalo nejméně o 126 korun za rok,“ uvedl místostarosta Otakar Šimík.

 

„S ohledem na aktuální situaci, kdy Vláda České republiky vyhlásila na dobu 30 dnů nouzový stav, navrhl majetkový odbor inflaci u nájemních smluv v roce 2020 neuplatnit,“ říká místostarosta Šimík. „Jedná se o nájemní smlouvy na pozemky evidované majetkovým odborem.“

 

„Obávám se, že nouzový stav bude mít nepříznivý dopad nejenom na mnohé ekonomické subjekty, ale také některé domácnosti, proto jsme se rozhodli k tomuto kroku přistoupit a lidem v této nelehké době alespoň trochu ulevit, “ vysvětluje Šimík s tím, že o inflaci nebude navýšeno mimo jiné nájemné u zahrádek či parkovacích stání.