ROAD CIRCUS 2020. Jihem se opět proháněli kaskadéři na motorkách

14/9 2020

Rychlá kola, silné motory a také odvážní kaskadéři. Horní ulice mezi Dubinou a Bělským Lesem v našem obvodu v sobotu 12. září patřila kaskadérské show Road Circus 2020. Odpoledne se zde konal 3. ročník závodu motocyklů na 200 metrů. Sprinterské závody motorek od nejnižších kubatur až po ty nejsilnější byly prokládány špičkovými výkony kaskadérů, ale i ukázkami historických vozidel nebo kejklířů na chůdách. Lidé mohli na místě také podepsat petici proti zpoplatnění dálnice mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem.

ROAD CIRCUS 2020. Jihem se opět proháněli kaskadéři na motorkách

Z pohledu od kruhového objezdu  v Hrabůvce byl zastaven levý pruh ulice Horní od mostu přes tuto ulici až za zastávku tramvají Antonína Poledníka. Po dvanácté hodině se začalo okolí ulice zaplňovat diváky, kteří sledovali tréninky motocyklistů a kaskadérů. Oficiálně 3. ročník závodu motocyklů na 200 metrů pod názvem Road Circus 2020 začal v 16.30 hodin.

Diváci bouřlivým potleskem přivítali společnou jízdu závodníků od startu do cíle a zpět. Pro diváky bylo připraveno pestré občerstvení, mobilní WC a tribuny.

Závodníci bojovali nejprve v rozjížďkách, semifinále a nakonec ve finále. V šestistovkách startovalo šest závodníků. Mezi nimi jedna žena Kateřina Dostálová, která s přehledem zvítězila.

Mezi jednotlivými závody se divákům představili kaskadéři David Bryknar, Adam Peschel, Patrik Peschel, Michal Holomek a Filip Vimpel.

Těsně před závěrem předal starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář spolu s místostarostou Otakarem Šimíkem ceny jednotlivým závodníkům na prvních čtyřech místech v kategoriích.

Na závěr kaskadéři potěšili úžasnou ohnivou show, kterou diváci opět odměnili skandováním a potleskem.