Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Rozšíření kamerového systému na Jihu

Poslední změna: Čtvrtek 15.06.2017 15:33

Městský obvod Ostrava-Jih posílí svůj integrovaný kamerový systém o dalších šest bezpečnostních kamer. Rozhodla o tom rada městského obvodu na svém jednání ve čtvrtek 15. června. Kamery si pronajme od ostravské městské společnosti OVANET, která provozuje metropolitní kamerový systém města Ostravy. Do konce léta by tak mohlo dohlížet na bezpečnost obvodu již 31 kamer.

„Jedna z kamer bude hlídat dětské hřiště a víceúčelové sportoviště na ulici Volgogradská. Dalších pět kamer bude kontrolovat veřejný pořádek v okolí zastávek MHD s vysokou frekvencí pohybu osob, kde docházelo v minulosti opakovaně k narušení pořádku. Jedná se o konečnou zastávku „Výškovice“ včetně přilehlého okolí, terminál a prostranství v okolí provozovny Hypermarketu Albert u zastávky „Dubina“. Na okolí ubytovny Areál a zastávky „Hotel Bělský les“ a přilehlé okolí zastávek „Nové Výškovice“ a „Jubilejní kolonie“ budou dohlížet zbývající kamery,“ vysvětluje radní Adam Rykala, který se problematice dlouhodobě věnuje.

Využití kamer  a záznamů kamerového systému je vázáno striktními pravidly pro ochranu osobních údajů a lze je využívat v rozsahu daném zákonem o obecní policii a dalšími souvisejícími zákony.

Přenos z kamer mohou sledovat strážníci spojené Městské policie a také Policie České republiky, která má přístup i k záznamům. Nové kamery budou integrovanou součástí rozsáhlé kamerové sítě města OVANET, zahrnující Ostravu a okolí.  Městský obvod Ostrava-Jih nebude na své náklady kamery pořizovat. Na své náklady je pořídí společnost OVANET, která zajistí jejich instalaci a následný servis. Ročně přijde pronájem každé kamery na 12 tisíc korun.

Výběr lokalit pro trvalý online monitoring kamerovým systémem vychází z analýzy rizikovosti vybraných míst, kterou provádí společně zástupci radnice, Městské policie Ostrava a společnosti OVANET.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »