Šachový turnaj měl rekordní účast

24/10 2022

Ve středu 19. října se konal v Kulturním domě K-TRIO v Hrabůvce šachový turnaj O pohár starosty Ostravy-Jihu. Do partií v rámci pátého ročníku se pustilo téměř sto milovníků této královské hry. Vypsány nakonec byly čtyři kategorie.

Šachový turnaj měl rekordní účast

Mezi nejmladšími pro žáky prvních a druhých tříd zvítězil Albert Walder. Jeho bratr Hugo (oba ZŠ Kosmonautů 15) ovládl kategorii pro děti ze třetích až pátých tříd, kde na druhém místě skončil loňský výherce Kristián Kučera ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova  a třetí Šimon Strnadel ze ZŠ Volgogradská.  

V kategorii pro žáky 6. až 9. třídy základní školy, respektive odpovídajících ročníků víceletých středních škol se na prvních dvou místech seřadili stejní hráči jako loni. Akorát v opačném pořadí. Z prvenství se radoval Denis Běhunčík ze ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, stříbro patřilo Vítu Ruibarovi z Gymnázia Volgogradská a pomyslnou bronzovou medaili ukořistil Tomáš Poloch ze ZŠ Volgogradská.

Mezi dospělými získal nejvíce bodů Miroslav Knápek z Výškovic, který vylepšil svou loňskou třetí příčku. Stříbro putovalo do Zábřehu zásluhou Richarda Siemka a třetí byl Tomáš Martínek z Bělského Lesa.

Jako zajímavost lze uvést, že se do turnaje zapojily tři generace rodiny Polochů. Medailového Tomáše doplnili v kategorii dospělých jeho otec Michal, který vyhrál loni, a děda Pavel.

„Jsem rád, že turnaj má vzestupnou tendenci, co se týká kvality i počtu účastníků. Mohli jsme vidět opravdu parádní výkony jednotlivců i dramatické partie, kde do posledního tahu nebylo jasné o vítězi,“ okomentoval šachovou přehlídku starosta Martin Bednář.