Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Senioři se školili. Umožnil jim to projekt participativního rozpočtu

Poslední změna: Čtvrtek 12.04.2018 12:19

První z trojice bezplatných přednášek pro seniory o bezpečnosti proběhla ve středu 11. dubna v K-Triu. Starší lidé mohli s odborníky besedovat na téma bezpečnosti na internetu, při nákupech, opatrnosti při komunikaci s podvodníky apod.

Další přednáška se bude konat 18. dubna v od 10 hodin na radnici Jihu. Poslední beseda proběhne ve  středu 2. května od 10 hodin v G-Centru v Zábřehu.

„Z mého hlediska se jedná o velmi užitečný projekt, neboť právě senioři jsou mnohdy vystaveni ohrožení, kterému se neumí bránit. Pozornost bude věnována šikaně, domácímu násilí, bezpečnosti v ulicích i v dopravních prostředcích, při nákupech. Smyslem je poskytnout seniorům praktický návod, jak se vyhýbat nežádoucím situacím, případně jak se při nich chovat a minimalizovat jejich ohrožení,“ vysvětluje Hana Tichánková, místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih, která je rovněž iniciátorkou Participativního rozpočtu na Jihu.

Participativní rozpočet představuje možnost aktivního zapojení občanů do rozhodování o části finančních prostředků z rozpočtu obvodu. V případě Městského obvodu Ostrava-Jih se jedná o částku 7 miliónů korun. Podávání návrhů pro rok 2018 v rámci 3. ročníku Participativního rozpočtu bude spuštěno v květnu. Více informací na www.spolecnetvorimejih.cz

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »