Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Seniorům z Jihu slouží už tři vozy Senior expresu

Poslední změna: Pátek 03.08.2018 12:38

Občany využívající služby Senior expresu vozí už tři automobily. O navýšení počtu vozidel rozhodli radní městského obvodu Ostrava-Jih na základě průběžného vyhodnocování této zvýhodněné dopravy.

Průkazku Senior expresu si od zavedení služby vyřídilo již téměř 1000 oprávněných občanů Jihu. Jejich počet výrazně vzrostl od letošního února, kdy jsme snížili věkovou hranici pro užívání této zvýhodněné dopravy na 77 let. A počítáme s tím, že se počet uživatelů může dále zvyšovat, neboť na Jihu žije více než pět tisíc seniorů starších 77 let. Proto jsme se na základě průběžného sledování a vyhodnocování služby s jejím poskytovatelem dohodli na rozšíření vozového parku o další auto. Zatímco vloni v dubnu jsme začínali s jedním vozem, v současnosti již mohou naši senioři využívat tři vozy Senior expresu,“ uvádí radní Markéta Langrová.

 Poprvé vyjel Senior expres Ostrava-Jih v dubnu 2017. V prvních deseti měsících provozu sloužil občanům Jihu starším 80 let a najel s nimi celkem 23 400 km. Od letošního února už má najeto dalších 30 000 km. Na doplatky radnice doposud vynaložila bezmála 1,3 milionu korun.

Jedinou podmínkou pro zájemce je vyřízení tzv. průkazu Senior EXPRES, a to bezplatně a na počkání na odboru sociální péče Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. K tomu jim stačí občanský průkaz a klasická průkazková fotografie. Senior EXPRES mohou držitelé průkazek využívat v pracovní dny od 6.00 do 16.00 hodin, a to na základě telefonické objednávky, nejméně jeden den před požadovanou jízdou na tel. čísle 770 130 770.

Za 25 korun mohou senioři starší 77 let, s trvalým pobytem v městském obvodu Ostrava-Jih, jet k lékaři, na poštu či kamkoliv v rámci celého města Ostravy potřebují. Zbylé náklady na cestu hradí radnice. Službu mohou zájemci využít až 4x měsíčně a navíc si s sebou mohou vzít bezplatně doprovod. Spolehnout se mohou na pomoc řidiče při nastupování, přenosech zavazadla či umístění ortopedických pomůcek.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »