Seniory v domovech s pečovatelskou službou očkovali proti covid-19 doma

8/3 2021

Radnici městského obvodu Ostrava-Jih se podařilo zajistit očkování seniorů starších 70 let a zaměstnanců v DPS Horymírova a Odborářská přímo v místě. Výjezdový očkovací tým z třinecké nemocnice tak v pátek 5. 3. 2021  v DPS naočkoval 150 registrovaných zájemců vakcínou Pfizer.

Seniory v domovech s pečovatelskou službou očkovali proti covid-19 doma
„Jsem rád, že se vše podařilo domluvit, protože část zájemců je hůře mobilní a cestování do očkovacího centra by pro ně bylo skutečně obtížné. Nejdříve jsme zvažovali možnost zajištění dopravy, ale při tak velkém počtu seniorů je očkování přímo u nich doma nejlepší variantou. Mnoho jich dnes tuto možnost ocenilo s tím, že by se jinak ani nebyli schopni nechat naočkovat,“ uvedl místostarosta Jan Dohnal, který dnes celý průběh v DPS sledoval.
Organizaci, včetně prvotního zjištění zájmu a registrace seniorů, zajistili pracovníci sociálního odboru.
„Očkování dnes probíhalo od 8 hodin na DPS Odborářská v Hrabůvce a poté se očkovací tým přesunul na DPS Horymírova do Zábřehu. Skončili jsme kolem 16 hodin odpoledne,“ doplnil místostarosta Dohnal, který neopomenul ocenit dnešní práci očkovacího týmu i spolupráci při přípravě akce s krajským koordinátorem pro očkování Pavlem Rydrychem.