Slavíme Mezinárodní den seniorů

1/10 2020

V první řadě chceme všem seniorům v našem obvodě popřát k jejich svátku vše nejlepší, hlavně pak zdraví a spokojenost do dalších let. Zároveň bychom jim rádi poděkovali za to, co dělali a dělají  pro další generace.

Slavíme Mezinárodní den seniorů

Je skvělé, že seniořizůstávají aktivními a podílejí se na dění ve svém okolí.  Tím prospívají nejen sobě, ale také celé komunitě, v níž posilují mezigenerační soudržnost.

Svátek seniorů pro nás představuje také určitou možnost zamyslet se, jestli mají lidé vyššího věku v obvodu patřičné vyžití,“ bilancuje starosta Ostravy-Jihu Martin Bednář. „Myslím, že v tomto bodě se nemáme za co stydět. Na Jihu funguje pět seniorských klubů, poradenský Senior Point, univerzita třetího věku nebo různé vzdělávací kurzy. Organizujeme kulturní a společenské akce, seniorské plavání a turistické výlety. Bezpečnost seniorů se snažíme zvyšovat besedami se strážníky, přispíváme taktéž na nákup nouzových tlačítek, takzvaných seniorlinek. Zkrátka chceme, aby se jim příjemně žilo.“

Starostova slova potvrzuje ocenění Obec přátelská seniorům, kterou našemu obvodu letos udělilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. V kategorii měst a obcí nad 50 tisíc obyvatel jsme obsadili 2. místo.

Senioři mohou využívat rovněž službu Senior EXPRES JIH!!!, která zajišťuje bezpečnou a levnou dopravu. Její vozový park se navíc čerstvě rozrostl na pět automobilů.

Nejnovějším „seniorským“ počinem radnice je vydání knihy Zuzany Filipové s názvem TADY JSEM, kniha moderního stárnutí.

V našem obvodu žije přes 20 tisíc seniorů starších 65 let. U příležitosti Mezinárodního dne seniorů bych jim rád vzkázal, že na ně nezapomínáme a vážíme si přínosu, jaký pro nás znamenají,“ uvedl Martin Bednář.

Mezinárodní den seniorů je symbolickým datem, abychom se zamysleli, kteří z nich nás inspirují, pomáhají nám nebo si zkrátka z různých důvodů zaslouží, aby se o nich vědělo. Znáte někoho takového ve svém okolí? Pak ho můžete nominovat na cenu Ostravský senior roku 2020. Podrobnosti na https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostrava-hleda-jiz-patnacteho-seniora-roku.