Slavnosti Jihu 2022 se vydařily

20/6 2022

Sliby se mají plnit. A tahle slova padla na úrodnou půdu. Loni bylo řečeno, že letošní Slavnosti Jihu budou po všech stránkách větší, příjemnější a atraktivnější. A výsledek? Podle návštěvníků letošní Slavnosti Jihu splnily po všech stránkách. 

Slavnosti Jihu 2022 se vydařily

Během víkendu 18. a 19. června se ve zcela vyprodaném areálu na bývalém fotbalovém hřišti NH Ostrava skvěle bavily tisíce dospělých, včetně seniorů, i dětí. Rodinná pouta se utužovala díky řadě atrakcí, které byly k dispozici zdarma, a to včetně sportovních, vědomostních i dovednostních soutěží a aktivit.

Pohodovou atmosféru dokresloval fakt, že přítomné seznámily se svými službami volnočasové subjekty, které na Jihu pracují s dětmi a mládeží.

V nabitém programu se také předával významné ocenění. Osobnost Jihu pro rok 2022. Získal je dvaadevadesátiletý spisovatel, bývalý pedagog i reprezentant Československa ve skoku dalekém Lubomír Man. V hlasování veřejnosti si uvedenou cenu vysloužila referentka úřadu Šárka Zubková za nadstandardní práci se seniory na Jihu. Stejně jako loni proběhla i soutěž v pojídání chilli Žhavý Jižan. Příjemným zpestřením akce byl působivý ohňostroj, který rozzářil oblohu během sobotního večera.

A k tomu všemu se servírovaly hudební pamlsky. Fanoušci popu jásali u skupin Poetika či Jelen, rapovou hostinu pořádal Kali, na rockovou strunu zahrály formace Olympic a Divokej Bill. Do varu přítomné přivedli i zpěvačka Lenny či Monkey Business, kteří Paulu McCartneymu zazpívali Happy Birthday k jeho osmdesátinám. Ty oslavil 18. června. Vystoupili i interpreti vzešlí z hlasování v rámci projektu participativního rozpočtu Jih ožije hudbou, a to Niké Vopalecká a skupiny Mentallica a My Project. Improvizační show zase předvedli herci vystupující jako Partička.

 „Věděli jsme, že máme nachystaný skvělý program se spoustou aktivit. I přesto musím říci, že pochvalné reakce, které jsme obdrželi, předčily veškeré mé očekávání. Byly to parádní dva dny. Už máme spoustu nápadů, jak příští ročník ještě vylepšit,“ okomentoval akci starosta Martin Bednář.

Projekt byl realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

 

Již nyní chystáme Slavnosti Jihu 2023 a můžeme už teď říci – máte se nač těšit!