Letošní Slavnosti obvodu se vydařily

31/5 2012

V pátek 15. června se uskutečnily Slavnosti obvodu Ostrava-Jih. Letošnímu jubilejnímu ročníku (akce se konala už podesáté) přálo i počasí, po několikadenním dešti se na více než čtyři tisícovky návštěvníků usmálo slunce.

Letošní Slavnosti obvodu se vydařily

Vedení obvodu s oceněnými osobnostmi

Na náměstí SNP před DK Akord a v přilehlé letní zahradě byl připraven pestrý kulturní program. Hlavním hostem letošních slavností byl zpěvák Petr Kotvald. Kromě dalších účinkujících nechyběl jarmark, připraveny byly hry a soutěže pro děti a samozřejmě bohaté občerstvení. Starosta Karel Sibinský jako každoročně ocenil významné osobnosti obvodu.

MUDr. Zdeněk Novotný – ředitel Dětského centra Domeček na Jedličkově ulici v Zábřehu, praktický lékař pro děti a dorost. Lékař, který svou filozofi í a praxí služby nejmenšímu člověku pomáhá dětem, a to nejen těm jednadvaceti, které sám vychoval. V minulosti vypracoval systém péče o týrané, zneužívané a zanedbávané dítě v Ostravě. Je oblíben pro svůj lidský přístup.

Ing. Jitka Varechová – ředitelka obecně prospěšné společnosti Mobilní hospic Ondrášek, který působí na Dubině. Ondrášek nabízí rodinám nemocných komplexní poradenství v oblasti péče o terminálně nemocné a poskytuje nemocným specifickou hospicovou péči v domácnosti pacienta. Jedná se o služby zdravotní, ošetřovatelské, sociální, psychologické a duchovní péče.

Mgr. Otakar Veřovský – bývalý dlouholetý starosta městského obvodu Ostrava-Jih, dnes senátor Parlamentu České republiky za Českou stranu sociálně demokratickou ve volebním obvodu Ostrava-město. Angažuje se zejména v sociální oblasti, často přichází mezi seniory a pomáhá jim řešit jejich problémy. Letos na podzim odchází do zaslouženého důchodu.

Zuzana Vítečková – patnáctiletá žákyně zábřežského Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových. Věnuje se akrobatickému tanci a modernímu baletu, na svém kontě má několik titulů mistryň světa z USA, Polska, Austrálie, Izraele, Rakouska a Itálie. Stala se Sportovcem roku MS kraje do 19 let a nedávno vyhrála 1. ročník soutěže Talent roku v kategorii neregistrovaných talentů.