Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Slavnostní imatrikulace Univerzity třetího věku

Poslední změna: Pondělí 30.09.2019 16:20

Čtyřicet nadšenců pro celoživotní vzdělávání se rozhodlo stát se znovu po letech studenty a s nadšením se přihlásili do studijních programů s názvy „Člověk a současný svět“ a „Člověk a umění“, které ve čtyřech semestrech nabízí širokou škálu přednášek, cvičení, seminářů a tvůrčích dílen v oblastech psychologie, alternativní medicíny, ekonomie, umění i dějin Městského obvodu Ostrava-Jih.

Imatrikulační obřad, při kterém byli noví uchazeči  Univerzity třetího věku přijati do stavu studentského se uskutečnil 24. 9. v Komorním klubu v Jubilejní kolonii. Za zvuku akademických fanfár do sálu vstoupila akademická rada, kterou očekávali slavnostně naladěni studenti i jejich hosté. Své maminky, tatínky a babičky, které se rozhodli pro studium, přišli podpořit jejich přátelé, děti i vnoučata a bylo vidět, že jsou náležitě pyšní na to, že se i v pokročilejším věku rozhodli studovat.

Vlastní slavnostní akt zahájila ředitelka Kulturního zařízení Ostrava-Jih p.o. Renáta Valerie Nešporek. Po krátkém kytarovém vystoupení žáků ZUŠ V. Petrželky pod odborným vedením Stanislava Kvocha jmenovitě požádala studenty o převzetí indexu a k zapsání do Imatrikulační knihy. 

O slavnostní atmosféru celého obřadu se zasloužila i místostarostka obvodu Dagmar Hrabovská: „Nadšení nových studentů si velice cením. Všem přeji mnoho úspěchů, štěstí, elánu při vzdělávání a věřím, že si v rámci studia nejen rozšíří své vědomosti, ale rovněž zde navážou nová přátelství, která obdobně jako poznatky obohatí jejich život.“

Slavnostním projevem ředitelky a jednatelky British Institute of Management, s.r.o. Aleny Olšákové, která je odborným garantem Univerzity třetího věku celý imatrikulační akt vyvrcholil a uchazeči byli za zvuku studentské hymny Gaudeamus Igitur přijati do studentského stavu.

Univerzitu třetího věku pořádá Kulturní zařízení Ostrava-Jih p. o. ve spolupráci s British Institute of Management, s.r.o.za finanční podpory Městského obvodu Ostrava-Jih.

 

 

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »