Spolupráce a pomoc ve jménu míru

4/3 2022

Ptáte se jak? Městská část Košice-Západ (Terasa), se kterou má náš obvod partnerskou dohodu, je totiž v přímém kontaktu s táborem na ukrajinsko-slovenských hranicích, kde poskytují azyl lidem z Ukrajiny.

Spolupráce a pomoc ve jménu míru

Aby tato pomoc byla účelná a byla směřována správným směrem, jsou potřeba následující prostředky pro každodenní život: hrubé deky, spacáky, karimatky, dezinfekční prostředky na ruce, respirátory, zvlhčené utěrky, dětské pleny, kojenecké vody, základní drogérie, dětská výživa, umělé mléko pro děti (Sunar, Beba), volně dostupné léky (paralen, ibalgin, dětské čípky, obvazy), čaj, instantní káva, jednorázové příbory, jednorázové kelímky, dětská kaše, piškoty, balená voda, balené džusy, sladkosti.

Veškeré uvedené věci můžete přinášet na radnici (Horní 3, Hrabůvka; kancelář A21), a to v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 14 hodin, v pátek od 8 do 12 hodin. Tuto sobotu také od 8 do 12 hodin.

Následně bude vše převezeno do Košic-Západu, kde zmíněné věci roztřídí a předají těm, kteří jej potřebují a využijí.

Nadále je ovšem možné přinášet na radnici také zdravotnický materiál, který bude prostřednictvím  Českého červeného kříže předán Ukrajinskému červenému kříži. Konkrétně se jedná o obinadla, elastická obinadla, sterilní čtverce, zaškrcovadla (min. šíře 6 cm), turnikety, hotové obvazy číslo 3, termofolie, dlahy typu SAM, šátky trojcípé, nitrilové rukavice nesterilní, izotermická folie (zlato/stříbrné), cívkové náplasti.

Dalajláma říká, že hlavním smyslem v tomto životě je pomáhat druhým. Ukažme tedy společně, že nám není lhostejný život druhých. Součástí této pomoci můžete být vy, my, každý z nás…